"Wizytówka" przedszkola

Prywatne Szkolne Przedszkole ma charakter niepubliczny. Organem prowadzącym jest Milanowskie Towarzystwo Oświatowe sp. z o.o.

Przedszkole mieści się we wspólnym budynku razem z Prywatną Szkołą Podstawową w spokojnej części Milanówka. Jest do niego łatwy dojazd, istnieje też możliwość zaparkowania samochodu. Przed budynkiem znajduje się ogrodzone boisko szkolne i plac zabaw dla dzieci przedszkolnych. Budynek znajduje się na terenie dawnej Fabryki Jedwabiu, w pobliżu jest Gimnazjum Społeczne i osiedle TBS. Stacja kolejowa jest w odległości siedmiu minut marszu. Wokół jest dużo zieleni.

Oddziały przedszkolne znajdują się w wydzielonej części na parterze szkoły. Każda grupa ma swoją salę z toaletą. Pomieszczenia pomocnicze to: jadalnia z zapleczem kuchennym, szatnie. Jadalnia jest pomieszczeniem centralnym, wielofunkcyjnym, służy również do prowadzenia zajęć plastycznych.

Ogród przedszkolny jest niewielki, ogrodzony, wyposażony w drewnianą, dużą, zadaszoną piaskownicę, konstrukcję ze zjeżdżalnią, karuzelę, huśtawki sprężynowe. Do dyspozycji dzieci jest również boisko szkolne, w czasie, gdy nie przebywają tam starsze dzieci.

Struktura grup dzieci

W placówce są dwa oddziały przedszkolne, przygotowane na przyjęcie osiemnaściorga dzieci każde, w dwóch przedziałach wiekowych: dzieci trzy-czteroletnie i dzieci pięcioletnie, tworzące grupę tzw. Roczne Przygotowanie Przedszkolne (RPP).

Personel

Stały personel liczy cztery kwalifikowane nauczycielki oraz pracownik na stanowisku pomoc nauczyciela, który oprócz dbania o porządek, wydawania posiłków, wspiera nauczycielki w pracach z dziećmi. Ze względu na powiązanie ze Szkołą pracownicy administracji Przedszkola pełnią swoje funkcje w obu placówkach - zarówno w Przedszkolu jak i Szkole. Są to dyrektor, dwóch pracowników Sekretariatu oraz konserwator budynku.

Dodatkowo w przedszkolu pracują: logopeda, psycholog, katecheta, nauczyciel języka angielskiego i nauczyciel rytmiki i gimnastyki. W ramach zajęć dodatkowych dzieci spotykają się z nauczycielem ceramiki, tańca i judo.